Zrovna se už netrápím s novým vzhledem stránek:)

Bluegrassová kapela z Trutnova a okolí

V roce 2014 jsme hráli na několika akcích z nichž by se slušelo zde zmínit všechny 4 :)

3.5.2014 jsme hráli na klubovém večeru v hudebním klubu Tango v Jičíně. Je to přímo na náměstí. Akce to byla povedená, vystoupily ještě kapely Footrail a Fámy.

20.7.2014 jsme vystoupili na městských slavnostech v Červeném Kostelci v prostorách místního tržiště. Zahráli jsme si na aparát místní rockové kapely Nanowor, takže jsme díky tomu vyráběli poměrně veliký rámus, že naši produkci bylo slyšet nejen na tržišti ale i přilehlém autobusovém nádraží, křižovatce u červeného kostela a kdovíkde ještě. Akce se vydařila, počasí přálo, pěna nestačila opadnout - co víc si přát!:)

16.8.2014 se pořádal první ročník na počest zakladatele festivalu Banjo Jamboree Honzy Macáka přímo v kolébce tohoto festivalu - v Kopidlně. Akce se odehrála na místním hokejovém stadiónu, kde pochopitelně chyběl v tomto ročním období led. Ale i přesto, nebo právě proto se dostavilo poměrně hojně diváků. Jsme rádi že jsme mohli přispět k obnovení bluegrassového festivalového dění v Kopidlně svým dílem a přejeme festivalu úspěšné pokračování v minimálně ve stejném počtu ročníků jako je má současné Banjo Jamboree!:)

26.9.2014 jsme na "domácí" scéně v klubu Bonanza zahráli k dobré náladě na zesilovací aparát pro příchozí a náhodné kolemjdoucí. Akce se velmi vydařila, přestože konkurence cirkusu na prostranství před klubem se zdála být hodně těžkým kalibrem, naštěstí část personálu cirkusu se zůčastnila naší párty a jala se nás přemlouvat abychom se následující den dostavili na oplátku zase na jejich přestavení v cirkuse...:)

Každopádně se zkuste mrknout do Fotogalerie. Pokud měl sebou někdo z našich kamarádů sebou aparát a poskytnul nám snímky, je možné, že z některé akce o kterých jsem zde psal, najdete v galerii i nějaké fotografie.
A třeba ještě hlouběji v minulosti....
8.7.2011 jsme hráli pro tábor skautů poblíž Janovic. Příjemná akce, prima lidičky, odjížděli jsme někdy po půlnoci a moc se nám nechtělo, leč představa brzkého ranního skautského budíčku nás vlákala do vlastních obydlí:)
9.7.2011 - Hajnice, festival HAJNICKEJ POTLACH, 4.ročník. Odkaz na pořadatele nám někdo přesunul k pořádající skupině  Wind tak se k nim jukněte, chystají i další ročník, třeba si nás opět pozvou:) Hraní to bylo prima, pohodové, zvučil Beda, počasí vyšlo pěkné tak snad byli spokojeni i posluchači. Večer po skončení probíhal jamík u místní hospůdky, ale to už se začínalo v dálce blýskat. Uchýlil jsem se do přístřešku pro muzikanty a musím pochválit pořadatele, že nic nepodcenili. Strhla se velmi prudká bouřka, přístřeškem lomcoval vítr a chtěl jej sebrat aby jsme si těch přívalů vody asi taky užili. Leč plátěná střecha nad hlavou odolala a dokonce jsem i zamhouřil víka. Na stránkách obce Hajnice jsem objevil dokonce i fotografii z našeho vystoupení!!

20.8.2011 - Presovský Futrál, druhý ročník, oslava narozenin jednoho zcela neznámého muzikanta, pořádala kapela Foot Rail z Pardubic. Pozoruhodná akce v prázdninovém termínu, velmi dobrý zvuk zajišťoval Lojza Vašků, hrálo celkem 9 kapel, oproti loňsku přálo i počasí - je zvláštní, že posluchačstvo akci ignorovalo - takových akcí moc není. Přímo vedle areálu je hostinec, kde na sále probíhal jam až do brzkých ranních hodin. Kamarád Ruda nás dokonce vyfotil:
Trautengrass 1

Trautengrass 1

Kompletní kapela i s oběma hosty v maximu soustředění
Trautengrass 2

Trautengrass 2

...a z jiného úhlu..
Takže Rudo, děkujeme!:) Další fotky mi poslal ke shlédnutí Colonel z Maňána Bandu. Když mu odpustíme, že snímal hlavně svou kapelu, což je pochopitelné, jsou pozoruhodné ke shlédnutí hlavně fotografie z paralelně s festivalem probíhajícího jamu. Měl jsem v plánu se také zapojit, leč zapletl jsem se nešťastnou náhodu mezi pomocníky s úklidem aparatury a když se pak podařilo vše sbalit a nacpat do obou dodávek, byly 2 hodiny v noci. Zahřál jsem žaludek guláškem a začaly se mi tak klížit víka, že už jsem ani nic neslyšel, natož abych ještě hrál. Prima akce!:) 

3.9.2011 - Bluegrass Marathon - Borovany, Bor u Tachova. Prima akce dobré muziky, 31. ročník! Je málo festivalů s tak dlouhou a bohatou tradicí. Děkujeme za pozvání, bylo nám ctí se účastnit a budeme-li pozváni, rádi přijedeme zase!:) Škoda jen že s námi nemohl přijet i hostující dobrista Jan Kouba, který dal přednost účinkování ve své kmenové kapele na jiné současně konané akci.
Doufám, že se na stránkách festivalu objeví časem i nějaké fotografie. Zatím si dovolím zveřejnit pár foto, které poskytl Čiko. Po celou dobu našeho vystoupení sluníčko přímo peklo, opékalo jak nás tak i naše nástroje, takže udržet je naladěné bylo náročné, hlavně časově, doufám že jsme víc neladili než hráli:) 
   Na akci se rozhodně vyplatí vyrazit už na páteční jam, což jsme učinili, hraje se na několika místech statku, který slouží jako zázemí, pivo i jiné nápoje tečou proudem, dá se pořídit i něco dobrého k snědku. Věřím, že stejně bezvadnou atmosféru měl i jam po skončení festivalu ale to už jsem si nemohl ověřit na místě, neboť bych dvě pařby za sebou nevydržel, proto jsem (ač mi to bylo i líto) zavelel k návratu.
Trautengrass

Trautengrass

Kapela na Borovanském Bluegrass Maratonu
Čiko a Méťa

Čiko a Méťa

Pumpumák a rohlík s Máslem:)
Poznámka: Obrázky i podtržený text jsou klikací!:))
19.11.2011 jsme zahajovali velmi příjemný festival Malinkej, který se konal ve Vlčkovicích u Dvora Králové nad Labem. Článek a fotografie je ve Fotogalerii.
*
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one