Zrovna se už netrápím s novým vzhledem stránek:)

Bluegrassová kapela z Trutnova a okolí

Kapela vznikla v roce 2005 a téměř bezprostředně po založení jsme měli příležitost hrát na několika festivalech. Pavel, Čiko a Mišák dřív spolu hráli s Tomášem "Timem" Zlámalem v kapelách Cattlechips (1999-2002) a HighTime (2002-2003). Po dvouleté pauze nám hraní začlo chybět a tak jsme se znovu sešli a ustanovili Trautengrass. Tady je možné se mrknout na několik hříchů naší nedlouhé historie:
Koncem roku 2005 jsme jeli do Vilniusu na čerstvě ustanovený Mezinárodní Bluegrass Festival, který pořádal Algirdas Klova.
V roce 2006 se banjista Petr Máslo vydal nejdřív do Anglie, kde setrval něco přes rok a jelikož se mezitím ozvali přátelé z Litvy s pozvánkou na další vystoupení, sháněli jsme náhradního banjistu. Shodou okolností si náš kamarád Tim Zlámal zrovna koupil nové banjo a rozhodl se že bude opět hrát.
Tady je možné zkouknout některé fotky a video z jamu na festivalu Vilnius Bluegrass Festival v roce 2007.
17.4.2010 vystoupení na předkole festivalu Banjo Jamboree, konaném ve Sloupnici, kde jsme v silné konkurenci přespolních kapel obsadili první místo v diváckém hlasování a druhé místo u odborné poroty! Fotografie lze stále najít v naší Fotogalerii.
*
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one